خانه / دوره ابتدایی / پایه اول / املای فارسی در ابتدایی

املای فارسی در ابتدایی

اهمیت نوشتن ونیاز به صحیح نوشتن در ایجاد ارتباط با دیگران بر کسی پوشیده نیست . در همین ارتباط از ابتدای آموزش رسمی خواندن و نوشتن به کودکانمان می آموزیم که چگونه بنویسند و چه اقداماتی در این باره انجام بدهند تا بتوانند آموخته های خود را در موقعیت های مختلف به کار گیرند . مهمترین ماده ی درسی که این وضعیت را بر عهده دارد املای فارسی است .

املا در لغت به معنی بر کردن و بر سر جمع گفتن و تقریر کردن مطلبی برای دیگران است .

در زبان فارسی کلمه ای معادل املا و دیکته نداریم ولی می توانیم “از بر نویسی “یا “گفتار نویسی ” را جایگزین کلمه املا کنیم .

منظور این است که شخص گفته های دیگران را بدون دیدن آن ها بنویسد با توجه به اینکه درس املا مبنای علمی در یاد گیری سایر دروس است و توجه به این مهم یکی از ضروریات نظام آموزشی ماست و از طرفی روشهای متداول املا نمی تواند راه گشای مشکلات آموزشی در این درس باشد لذا در این مجموعه سعی شده است چند روش متنوع و جالب برای املا و تصحیح آن ارائه شود تا با یاری خدا و همکاری اولیائ محترم در افزایش توانمندی دانش آموزان تلاش شود.

در حقیقت املا تلاش و تکاپویی برای نوشتن درست کلمات است وبیشتربه سنجش دو مهارت مهم گوش دادن ونوشتن ومهارتهای ذهنی مربوط به آن می پردازد. تند نویسی – خوانانویسی زیبا نویسی ودرست نویسی و رعایت فاصله کلمات هم جزو اهداف است

در زیر یک برگ املانویسی با تصاویر کودکانه برای دانلود آمده است:

برگ خط دار املانویسی ابتدایی

 

برگ املانویسی ابتدایی

حجم فایل :۲۸۰  KB

بهای دانلود فایل : ۰ تومان

برای دانلود روی دکمه خرید کلیک کنید.

رایگان – خرید

 

 

 

 

برای دانلود کتاب دیکته شب روی تصویر کلیک کنید.

 

کتاب دیکته شب

 

کانال ما در تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme